[vc_row css=”.vc_custom_1515349815442{margin-bottom: 0px !important;border-bottom-width: 1px !important;padding-top: 0px !important;padding-bottom: 10px !important;border-bottom-color: #f1f1f1 !important;border-bottom-style: solid !important;}”][vc_column][vc_column_text]

NASIL KİTAP YAYIMLATABİLİRİM?

[/vc_column_text][vc_column_text css=”.vc_custom_1563346337033{margin-bottom: 20px !important;}”]Kitap çalışmanızın Roza Yayınevi tarafından değerlendirilmesi için yapmanız gerekenler:

» Çalışmanızın tamamlanmış olması gerekmektedir. Son halini almamış dosyalar değerlendirmeye alınmamaktadır.

» Dosyanızın bize e-posta yoluyla ulaştırılması gerekmektedir.

» Tamamlanmış kitap dosyanızın word formatında olması gerekmektedir. Aynı zamanda talep etmiş olduğumuz bilgilerinizin ek word formatı dosyasında yer alması gerekmektedir.

» Değerlendirmemiz başvuruların yoğunluğuna göre en az 35 gün, en fazla ise 55 gün kadar sürebilmektedir. Değerlendirmenin sonucu sadece olumlu sonuçlanan dosyalar için e-posta aracılığı ile iletilmektedir.

» Değerlendirme neticesinin olumsuz olması durumunda güvenlik sebebiyle dosyalar veri sistemimizden silinmektedir. Dosya veri sistemimizden silineceği için iadesi mümkün değildir. Dosya çalışmalarınızı göndereceğiniz adres: roza@rozayayinevi.com’dur.[/vc_column_text][vc_column_text css=”.vc_custom_1517305431519{margin-bottom: 20px !important;}”]Dosya Başvurusu İçin

Kitap adı:
Yazar adı:
Adres:
Sabit Telefon:
Cep Telefonu:
E-posta:[/vc_column_text][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_column_text css=”.vc_custom_1563346357400{margin-bottom: 20px !important;}”]Lütfen Aşağıdaki Bilgileri Kitap Dosyanıza Ekleyiniz

1. Kitabınızın türü nedir? “Araştırma / inceleme, roman, öykü, edebiyat – eleştiri, edebiyat – inceleme türleri dışında dosya değerlendirmeye alınmamaktadır.” (Şiir kategorisinde dosyalar incelemeye alınmamaktadır.)
2. Sayfa sayısını yazınız.
3. Kitabınızı kısaca özetleyiniz. (3 sayfayı aşmayınız)
4. Kitabınız bölümlerden oluşuyorsa, ana hatlarıyla sıralayınız.
5. Kitabınızın hedef okur kitlesi kimlerden oluşuyor?
6. Bu konuda yayınlanmış başka kitaplar var mıdır? Varsa çalışmanızın diğer kitaplara göre öne çıkan özellikleri var mıdır?
7. En son okumuş olduğunuz 5 kitabın adını, yazarın adını ve yayınevini belirtiniz.
8. Sıklıkla takip ettiğiniz ya da abone olduğunuz 3 derginin adını belirtiniz. (Edebiyat / kültür / sanat türünde yayın yapan dergiler kastedilmektedir.)
9. Özgeçmişinizi ekleyiniz. (İş başvurusu için kullanılan CV’lerin yollanmaması gerekmektedir.)
10. Herhangi bir basılı yayın organı ya da internet ortamında yayın yapan sitelerde yazılarınız yayınlanmış ise isimlerini belirtiniz. (Dergi, gazete, blog veya internet gazetesi kastedilmektedir.)
11. Daha önce yayınlanmış kitap dosyanız var mıdır, varsa kitap yayın tarihi ve yayınevini belirtir misiniz?
12. Tarafımıza iletmiş olduğunuz dosyanız daha önce yayınlandı mı, yayınlandıysa yayın tarihi ve yayınevini belirtir misiniz?
13. Başvuruda bulunduğunuz eserle ilgili beklentileriniz nelerdir.
14. Roza Yayınevi’ni tercih etme sebebiniz nedir.
15. Mevcut kitaplarımızdan okuduğunuz var mı, varsa kitap isimleri ile yazar isimlerini yazar mısınız.[/vc_column_text][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_column_text css=”.vc_custom_1563346372143{margin-bottom: 20px !important;}”]Dosya Başvurunuz ile İlgili Dikkat Etmeniz Gereken Hususlar:

1. Başvuruda bulunurken, talep ettiğimiz bilgilerin eksik olmaması gerekmektedir. Aksi halde dosyanızın incelenmesinde gecikmeler olabilir.
2. Dosya başvurunuz 55 gün içerisinde olumlu sonuçlanması durumunda e-posta ya da telefon aracılığı ile bilgilendirilirsiniz. Dosya başvurunuz olumsuz sonuçlanması durumunda ise herhangi bir görüş bildirilmez ve bilgilendirme yapılmaz.
3. Başvuruda bulunmak istediğiniz dosyanızın tamamı ya da belli bir kısmının çeşitli sosyal medya alanlarında paylaşılmamış olması gerekmektedir. Sosyal medya kanallarında paylaşılan dosyalar hiç bir şekilde incelemeye alınmamaktadır.
4. Bedelsiz bir formatta (e-kitap ya da benzeri bir format) internet ortamında yayınlanan dosyalar incelemeye alınmamaktadır. (Özellikle wattpad ortamında paylaşılan dosyaların incelemeye alınmadığını belirtmek isteriz.)
5. Başvurularınız sadece roza@rozayayinevi.com adresinden alınmaktadır. roza@rozayayinevi.com e-postası dışında herhangi bir adrese dosya başvurusunda bulunmanız halinde, başvurunuz değerlendirmeye alınmayacaktır. (Sosyal medya kanallarından yapılan dosya başvuruları dikkate alınmamaktadır.)
6. 20 yaşından küçük olan adayların dosyaları yayınevimizce kabul edilmemektedir.
7. “Bir ilk olma iddiasıyla” tarafımıza yapılan dosya başvuruları incelemeye alınmamaktadır.
8. Özellikle ilk kitap dosyasının 160 (A4, 12 punto, Times New Roman) sayfa üstü olması durumunda çalışmanız incelemeye alınmamaktadır.
9. Kişisel haklara saldırı, dil / din / ırk gibi konularda aşağılayıcı içeriklere sahip eserler değerlendirmeye alınmamaktadır.
10. Çocuk kitapları kategorisinde dosya başvurusu değerlendirmeye alınmamaktadır. Çocuk kitapları başvurusu için Roza Çocuk Yayınları‘nı ziyaret edebilirsiniz.
11. Yasal bakımdan uygun içeriklere sahip olmayan kitap dosyaları değerlendirme dışı bırakılmaktadır.[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text css=”.vc_custom_1535053806976{margin-bottom: 20px !important;}”]NOT: Yukarıdaki açıklamaları dikkatli bir şekilde inceledikten sonra başvuruda bulunmanız önerilmektedir. Açıklamalarda belirtilen kriterlerin dışına çıkarak eksik bilgi içeren dosyalar kesinlikle değerlendirmeye alınmamaktadır.

Roza Yayınevi’ni tercih ettiğiniz için teşekkürler…[/vc_column_text][vc_separator][vc_column_text css=”.vc_custom_1517305864772{margin-bottom: 20px !important;}”]*Roza Yayınevi, yazar adayları için belirtmiş olduğu dosya başvuru kurallarında gerekli görmesi halinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Yazar adayları, başvuruda bulunduğunda belirtmiş olduğumuz bütün kuralları kabul etmiş sayılır.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row full_width=”stretch_row” css=”.vc_custom_1508329100257{margin-bottom: 0px !important;padding-top: 40px !important;padding-bottom: 40px !important;background-color: #c2a693 !important;}”][vc_column][vc_row_inner equal_height=”yes” content_placement=”middle”][vc_column_inner width=”1/2″][vc_column_text]

Roza Yayınevi bültenine abone olarak,  yeni kitaplar ve gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

[/vc_column_text][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_column_text][mc4wp_form id=”5005″][/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row]