Suyun Gölgesi

Yazar: Nurşen Kaygısız
ISBN: 978-605-9755-48-1
Sayfa Sayısı: 80
Ebat: 13,5×21 cm
Kağıt Kalitesi: 70 gr. Enso
Kapak Cinsi: Amerikan Cilt
Dil: Türkçe
Fiyatı: 14 TL
Çıkış Tarihi: Şubat 2018
Basım Bilgisi: 1. Baskı
Kategori: Öykü
Dizi: Öykülük

Bazı coğrafyalarda hep hüzünlü öyküler doğurur toprak.
O öykü bir dal karanfil gibi gelir kanar yüreğinizde. Ya temmuzda kızgın güneşin altında yahut kırağı çalmış soğuk kış sabahında titreyerek.
Suyun hep bir öte yakası, hep ardılı olan bir kuraklık, bir kıyım ve hüznü vardır bu topraklarda.
Her damlanın umusu ummana varmak. Çoğu damla da o yolculukta kaybolur gider. Kimini yel götürür kendinden çok ötelere, kimini güneş bağrına çeker. Kimi de kayıptır yıllar yılı.
İnsan denizinin bir damlasıyız hepimiz. Hepimizin bir öyküsü var.
Suyun gölgesinde kendi gölgenizi bulacaksınız. Zaman zaman içinizde gezinen bir çocuk, zaman zaman da kapınızı çalmayan bir eli.
Gerçek suyun yüzünde midir yoksa suyun gölgesinde mi, kim bilir?

Nurşen Kaygısız; 01/03/1969 yılında İzmir’in Kiraz ilçesinin Veliler köyünde doğdu.Üç çocuklu bir ailenin ikinci çocuğudur. İlk okula Ödemiş Cumhuriyet İlk Okulunda başlamış, annesinin ölümü nedeniyle ilk okulu orta okulu ve liseyi Kiraz’da tamamlamıştır. 1986 yılında başladığı Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği bölümünden 1991 yılında mezun olmuştur.
Mersin, İzmir, Artvin ve Samsun’da çeşitli lise ve ortaokullarda edebiyat ve Türkçe öğretmenliği yapmıştır. Halen görevini İzmir Ödemiş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde sürdürmektedir.
Tmolos Edebiyat, Eliz Edebiyat,Tay Edebiyat, Ekin Sanat, Münzevi,Deliler Teknesi ve Yaşam Sanat dergilerinde şiir öykü ve denemeleri yayınlanmıştır.
Kar Şiirleri ve İda Şiirleri adlı antolojilerde şiirleri yer almıştır.
Küçük Menderes Havzasında günlük olarak yayınlanan Küçük Menderes gazetesinde “İlk Adım İlk Söz Sevgi” adlı köşesinde denemeleri yayınlanmaktadır.
2012 yılında Roza Yayınevinden “Lal İmiş Yürek” adlı şiir kitabı yayınlanmıştır.
İkinci kitabı çocuklar için kaleme aldığı “Kumru Yavrusu” dur.
Yazar Meral yekta adında bir kız annesidir.

Kategori: